sobota 13. dubna 2024 

8:00 - 16:00 atletický stadion TJ Jiskra Otrokovice

0:00 - 24:00 kdekoliv na světě


Čtvrtý ročník běžecké charitativní akce, kdy radost z pohybu přináší podporu těm nejpotřebnějším.


NENÍ DŮLEŽITÁ RYCHLOST, ALE SMĚR.

o ZŠ Komenského Otrokovice

Škola, kde se učí jinak. Udělejte si pár minut přestávku a pojďte se přesvědčit s námi ;-)

Co obnáší účast na 2024 kol?

Stačí chtít podpořit dobrou věc a kdykoliv během soboty 13. dubna nazout boty a vyběhnout. Je jedno, zda vaše kroky povedou do lesa, přes pole a nebo doma nastartujete běžecký pás. Můžete se proběhnout i s námi na atletickém stadionu v Otrokovicích, kde navíc zažijete skvělou atmosféru a budete v centru dění. 

2024 kol = 809,6 km

Počítá se každý metr, a proto přímo na stadionu zapisujeme výsledky všech přítomných. Když poběžíte mimo stadion, pošlete nám po doběhnutí informace na bezeckyfestival@gmail.com, kolik jste toho naběhali, za jaký čas a přidejte své jméno a klidně i fotografie. Navíc můžete sdílet své zážitky online na FB události 2024 kol.

Teď si jen vyberte, kde se 2024 kol zúčastníte a dle toho zvolte typ registrace. Veškerý výtěžek akce bude věnován ZŠ Komenského Otrokovice na výuku handicapovaných žáků.

BONUS PRO REGISTROVANÉ BĚŽCE - 3 vylosovaní účastníci vyhrají startovné dle své volby na Memoriál MUDr. Josefa Podmolíka v půlmaratonu nebo Otrokovický maraton konaný v sobotu 2. listopadu v Otrokovicích!

Ze všech registrovaných účastníků připravíme celkové pořadí dle uběhnuté vzdálenosti! 

Startovné při běhu na stadionu

 dospělí 200 Kč a klidně i více :-) 

(v ceně je občerstvení)

děti a mládež do 18 let dobrovolné

Startovné při běhu kdekoliv na zemi

dobrovolné

FOTOGALERIE 2023

velké díky patří Tomáši "Brčko" Brázdilovi, alias Tomáš Brčko SportFoto

Jak to všechno začalo...

rok 2021 - éra covidu

V sobotu 27. března 2021 se pokusila uzavřená skupina běžců zdolat 2021 kol o délce 400 m. Celkem tedy 808,4 km! Ve stejném čase byl vypsán závod pro všechny ostatní běžecké nebo chodecké skupiny z Otrokovic a okolí se stejným cílem = pokořit v součtu jednotlivých běhů délku 808,4 km. Běžet se mohlo kdekoliv, kde to bylo v den závodu povolené. A přihlásilo se 328 běžců!

Výtěžek akce ve výši 30 000 Kč byl věnován Oliverkovi Železníkovi, který podle posledních zpráv stále statečně bojuje s osudem a dokonce již chodí do školy.

rok 2022

Akce úspěšně pokračovala a kromě hlavního pořadí dle naběhané vzdálenosti vznikly i výsledkové listiny půlmaratonu, maratonu, maratonu a půl a štafet na půlmaraton.

Díky všem běžcům, sponzorům a organizátorům jsme přispěli na obnovu vyhořelé chaty Tesák částkou 23 470 Kč! 

Přesto, že nám nepřálo počasí a akce musela být o týden posunuta, podařila se zrealizovat ve velkém stylu a svědčí o tom také více než 120 závodníků z širokého okolí.

.

rok 2023

První závodník Milan vyběhl již v 0:08, aby nasbíral svou porci 127 kol a vyhrál absolutní pořadí s 50,8 km!

Celkově naběhalo 146 aktivních účastníků 4 429 kol ( = 1 772 km), nejvzdálenější závodníci poslali výsledky až z Berlína. 

Na péči o předčasně narozené děti jsme pro NEO CUP předali 30 000 Kč a závodníci na stadionu byli odměněni zajímavou tombolou.